خالی شدن یکباره باطری گوشی

خالی شدن یکباره باطری گوشی | خالی شدن سریع باتری گوشی | مشکل خالی شدن باتری گوشی

ممکن است هر کدام از ما با خالی شدن باطری گوشی آن هم به شکل یکباره و در مدت زمانی کوتاه آشنا باشیم. در این نوشته به بیان دلایل خالی شدن باطری تلفن همراه می پردازیم. با ما همراه باشید.

خالی شدن یکباره باطری گوشی

خالی شدن یکباره باتری
خالی شدن یکباره باتری

 

خالی شدن یکباره باتری گوشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. دلایل را یک به یک مطرح می کنیم.

خراب بودن شارژر

یکی از عواملی که منجر به یکباره خالی شدن باطری گوشی می شود، خراب بودن شارژر گوشی می باشد. اگر گوشی شما در شارژ باشد اما پس از گذشت زمان مقرر متوجه شوید که گوشی به اندازه ی کافی شارژ نشده است می توانید به شارژر یا کابل آن شک کنید. در ابتدا شارژر را با گوشی های دیگر امتحان کنید. در صورتی که باز هم گوشی به طور کامل شارژ نشد می توان گفت که کابل یا آداپتور شارژر شما دچار مشکل شده است. البته باید گفت که گوشی هایی که باتری های بزرگتری دارند یا اینکه از شارژرهای سریع پشتیبانی می کنند به مدت زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند.

برنامه های پر مصرف

یکی دیگر از عواملی که منجر به خالی شدن یکباره می شود مصرف بیش از حد باتری است. برای پی بردن به این موضوع باید به بخش تنظیمات رفته و سپس گزینه باطری را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید ببیند که کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را دارد. برای کم کردن بار اضافی که بر روی باطری شما اعمال شده است می توانید اپلیکیشن هایی که به آن نیاز ندارید را حذف کنید. با نصب برنامه های مدیریت باطری می توانید اطلاعات دقیق مصرف باطری را در اختیار داشته باشید.

سیستم عامل اندروید

 

استفاده از سیستم عامل اندروید به صورت خودکار منجر به بالارفتن مصرف باطری شما می شود. اگرچه این موضوع در ورژن های جدید اندروید کمتر شده است. البته در سیستم عامل های دیگر نیز این موضوع مشاهده می شود اما به صورت رسمی اذعان نشده است.

 

مشکلات سخت افزاری
مشکلات سخت افزاری
مشکلات سخت افزاری

 

یکی از عوامل دیگری که باعث خالی شدن باتری می شود مشکلات سخت افزاری است. این مشکل ممکن است در اثر استفاده بیش از حد از یک آی سی یا قطعه باشد. در صورتی عبور جریان اضافی به این آی سی ها به قطعات آسیب رسیده و منجر به خرابی آن می شود. این خرابی منجر به دیرتر شارژ شدن گوشی و آسیب رسیدن به باتری می گردد.

بالا رفتن عمر باطری

 

با بالا رفتن عمر باتری، توانایی آن برای شارژ و دشارژ گوشی پایین خواهد آمد. علاوه بر یکباره خالی شدن باطری، پرش آن نیز ممکن است دردسر ساز باشد. به عنوان مثال شارژ گوشی در لحظه ای 75% را نمایش دهد و اندکی بعد به 10% نزول پیدا کند.

 

راهکارهای افزایش طول عمر باطری

راهکارهای افزایش طول عمر باتری
راهکارهای افزایش طول عمر باتری

 

از شارژرهای کپی و بی کیفیت استفاده نکنید.

مدت زمان زیادی گوشی را در شارژ قرار ندهید.

به هنگام شارژ شدن گوشی، از آن استفاده نکنید.

از شارژرهای متفاوتی مانند فندکی، آفتابی، پاوربانک و ... استفاده نکنید.

زمان روشن ماندن صفحه نمایش را کاهش دهید.

از حالت استفاده بهینه در گوشی استفاده کنید.

نور صفحه را در حالت میانه و متعادل قرار دهید.

 

 

در صورتی که علاقه مند به آموزش های بیشتر تعمیرات موبایل هستید می توانید در دوره های آموزشی ما با شرایط ویژه شرکت کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

 

آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا، تنها آموزشگاه دارای رتبه یک آموزش تعمیرات موبایل در سراسر ایران است.

آموزشگاه متخصصان تقریبا 20 سال سابقه در حوزه ی آموزش دارد و یکی از با سابقه ترین آموزشگاه های تعمیرات موبایل می باشد.

آدرس    

شعبه 1: تهران، خیابان انقلاب، روبروی درب اصلی دانشگاه تهران، ابتدای خیابان فخر رازی، پلاک 85، طبقه چهارم، واحد 10، آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا 

 

شعبه 2: تهران، بالاتر از میدان ولیعصر، بعد از سینما استقلال، پلاک 1706، طبقه سوم، آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا 

 

پشتیبانی 

 [email protected]

 

تلفن های تماس   

02188902432        02188937172     

02188894358        02188894352