اقدامات لازم پس از خیس شدن گوشی

اقدامات لازم پس از خیس شدن گوشی |خیس شدن گوشی لمسی | خیس شدن گوشی موبایل | افتادن موبايل در آب

 افتادن گوشی در آب همواره یکی از ترس های ما به شمار می رود. در این نوشته به بیان اقدامات لازم پس از افتادن گوشی در آب می پردازیم.

اقدامات لازم پس از خیس شدن گوشی

اقدامات لازم پس از افتادن موبایل در آب
اقدامات لازم پس از افتادن موبایل در آب

 

افتادن گوشی تلفن همراه در آب یکی از مسائلی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. با توجه به قیمت بالای خرید گوشی های تلفن همراه، اهمیت تعمیر و یادگیری اقداماتی که پس از خیس شدن گوشی لازم است مشخص می گردد. در ادامه به بیان اقدامات لازم پس از خیس شدن گوشی می پردازیم.

1 -  دور کردن جریان الکتریسیته

بعد از اینکه تلفن همراه شما در آب افتاد باید جریان الکتریسیته را از موبایل دور کنید. بنابراین باید توجه کنید که اگر گوشی خاموش شده باشد نباید آن را روشن کنید. پس از خیس شدن اولین اقدام باید جدا کردن باتری از آن باشد. البته باتری های گوشی های آیفون را نمی توان جدا کرد در این حالت باید تنها امیدوار باشید که موبایل شما خراب نشده باشد.

2-   جدا نمودن قطعات داخلی موبایل

جدا نمودن قطعات داخلی موبایل
جدا نمودن قطعات داخلی موبایل

 

به هنگام خیس شدن موبایل به یاد داشته باشید که تمامی قطعاتی که قابلیت جداسازی دارند را جدا کنید. سیم کارت و کارت حافظه را جدا کرده و ورودی هدفون را نیز باز بگذارید. با انجام اینکار راه های ورود هوا به تلفن همراه خود را باز نگه داشته اید تا موبایل شما زودتر خشک شود.

3-   استفاده از آب شیرین

این مرحله زمانی استفاده یم شود که گوشی شما در آبی به غیر از آب شیرین افتاده باشد. اگر گوشی شما در فاضلاب یا آب شور دریا افتاده باشد باید پس از جدا نمودن قطعات داخلی مانند سیم کارت و کارت حافظه آن را با آب شیرین شستشو دهید.

4-   خارج کردن آب از موبایل

این قسمت یکی از مراحل مهم می باشد. بسیاری از مردم برای بیرون کشیدن آب از موبایل خود از روش مکیدن استفاده می کنند. این روش بهتر است زمانی به کار گرفته شود که شما از تمیزی آبی که وارد موبایل شما مطمئن باشید. در غیر اینصورت بهتر است از جاروبرقی عادی یا شارژی که دارای پورت تبدیلی باریک است استفاده کنید. البته بسیار دقت کنید که جریان مکش موجب آسیب رساندن به قطعات داخلی یا جدا شدن آن ها نشود.

 

5-   خشک کردن
خشک کردن موبایل خیس شده
خشک کردن موبایل خیس شده

 

این مرحله باید با آگاهی انجام شود. بسیار دیده شده که افراد برای خشک کردن گوشی خود سراغ سشوار و استفاده از جریان هوای گرم رفته و یا گوشی را شدیدا تکان می دهند. باید گفت استفاده از وسیله ای مانند سشوار منجر به آسیب رسیدن به اتصالات داخلی می شود. اگر می خواهید از دمیدن جریان هوا استفاده کنید بهتر است از هوای سرد استفاده کنید و قاب پشتی موبایل را بردارید تا خشک شدن سریع اتفاق بیفتد. تکان دادن شدید موبایل ممکن است باعث شود که آب به قسمت های خشک موبایل نیز نفوذ کند. اگر مقدار آب وارد شده به گوشی زیاد بود به مدت دو تا سه روز گوشی را در کیسه ی برنج قرار دهید تا آب و رطوبت آن کشیده شود. برای این کار می توانید از ژل سلیکا که در جعبه های کفش پیدا می شود استفاده کنید.

6-   روشن کردن گوشی

پس از خشک شدن سیم کارت و کارت حافظه را داخل گوشی قرار دهید و گوشی را روشن کنید. اگر گوشی روشن نشد آن را به شارژر متصل کنید. در صورتی که مشکل پابرجا بود باید باطری تعویض شود. اگر مشکل برطرف نشد باید آن را به یک مرکز تعمیر موبایل ببرید.

 

 در صورتی که به آموزش بیشتر در حوزه ی تعمیرات موبایل نیاز دارید با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا، تنها آموزشگاه دارای رتبه یک آموزش تعمیرات موبایل در سراسر ایران است.

آموزشگاه متخصصان تقریبا 20 سال سابقه در حوزه ی آموزش دارد و یکی از با سابقه ترین آموزشگاه های تعمیرات موبایل می باشد.

آدرس    

شعبه 1: تهران، خیابان انقلاب، روبروی درب اصلی دانشگاه تهران، ابتدای خیابان فخر رازی، پلاک 85، طبقه چهارم، واحد 10، آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا 

 

شعبه 2: تهران، بالاتر از میدان ولیعصر، بعد از سینما استقلال، پلاک 1706، طبقه سوم، آموزشگاه تعمیرات موبایل متخصصان فردا 

 

پشتیبانی 

 [email protected]

 

تلفن های تماس   

02188902432        02188937172     

02188894358        02188894352